Miody
Miód nektarowo-spadziowy
Data miodobrania 07.2021r.
|n|Jest to miód powstały głównie ze spadzi liściastej oraz nektaru roślin, takich jak malina leśna, kruszyna.
Miód nektarowo-spadziowy powstaje, gdy oba pożytki (nektar i spadź) występują w tym samym czasie. Łączy w sobie walory lecznicze nektaru kwiatów maliny, kruszyny oraz spadzi.
Spadź liściasta wykazuje działanie moczopędne, przeciwzapalne oraz dezynfekujące dlatego znajduje zastosowanie w leczeniu chorób układu moczowego, stawów i górnych dróg oddechowych.
Miód malinowy działa napotnie, rozgrzewająco, przeciwgorączkowo dlatego stosuje się go głównie w przeziębieniach i schorzeniach górnych dróg oddechowych.
Skuteczny przy nieżycie żołądka i jelit, niedokrwistości oraz prewencyjnie w miażdżycy.
Pyłek kwiatowy
Są to męskie komórki rozrodcze wydzielane przez kwiaty w dużych ilościach, a następnie zbierane przez pszczoły w postaci obnóży. Stosowany w alergiach, niedokrwistości, chorobach układu pokarmowego, miażdżycy, gruźlicy i innych
Pierzga
Jest to pyłek kwiatowy w postaci obnóży, złożony przez pszczołę do komórki plastra, który zostaje wymieszany z wydzieliną gruczołów. Stosowana w niedokrwistości, chorobach jelitowych oraz układu nerwowego, braku łaknienia i innych.
Propolis
Inaczej kit pszczeli, to balsamiczno-żywiczna substancja powstała z wydzielin pączków drzew. Stosowany w chorobach jamy ustnej, uszu, nosa, gardła, zapaleniach skórnych, opryszczkach, oparzeniach i innych.